Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Ženy jedou obhajovat pozici, muži vylepšit. Ščerbová chce rekord

Napsal admin • Zář 8th, 2010 • Rubrika: Víceboje

Mezistátní utkání v halových vícebojích se uskuteční o víkendu 2. a 3. února v anglickém Sheffieldu. České čtveřice mají odlišné loňské výsledky i letošní ambice: Ženy by rády obhájily triumf, muži chtějí vylepšit loňskou poslední, pátou příčku.

Soupeři české reprezentace jsou tradiční – kromě domácích Britů také Francouzi a Španělé. Trenérská rada ČAS schválila nominaci, v níž oproti utkání ve španělské Zaragoze na sklonku ledna 2007 chybějí sestry Hejnovy – Zuzana, specialistka překážkářka, 13. z Ósaky v olympijské sezóně víceboj v hale nezkouší, Michaela zimní závodní část zcela vypouští a koncentruje se na přípravu na OH. Tahounem týmu by však stejně jako loni měla být Denisa Ščerbová, stále jinak specialistka dálkařka. Ve Španělsku nasbírala vůbec nejvíc bodů ze všech závodnic a také pro Anglii jsou její ambice vysoké. Chtěla bych zaútočit na český rekord. Hodně to bude záviset na výšce, je hodně bodovaná,“ ví svěřenkyně Aleše Dudy. Při národním maximu, které vytvořila před dvěma lety ve Stromovce, skočila 179 cm, letos se zatím přenesla přes 174. Také v nové krátké sezóně zvládla posunout osobní rekord v kouli. „Překážky jsem sice ještě neběžela, ale podle tréninku by to mělo být dobré,“ věří Ščerbová.

V sestavě nechybí Eliška Klučinová, která v létě získala stříbro na juniorském ME. „Nová jména“ jsou Nikol Ogrodníková a Jana Korešová. Obě však mezinárodní zkušenosti mají. Ogrodníková, loni ještě dorostenka, vybojovala na MEJ za Klučinovou bronz. Korešová reprezentovala dvakrát v Evropském poháru pod otevřeným nebem. „Holky budou bojovat o vítězství,“ věří šéftrenér Václav Fišer. „Loni vyhrály úplně jasně, všechny se dostaly přes 4000 bodů, letos to bude bez obou Hejnových těžší. Ale třeba Korešová si teď udělala osobáky na překážkách a výšce,“ dodává optimisticky.

Šance mužské sestavy jsou skromnější. Český tým se bude opírat o Josefa Karase, který loni chyběl a jehož osobní rekord převyšuje 5700 bodů. Trojlístek jeho kolegů má výkonnostní úroveň kolem 5300. Vůbec první víceboj absolvoval Stanislav Sajdok teprve nedávno ve Stromovce a hned si vybojoval šanci reprezentovat. „Těším se, dneska se balím, akorát si tam dávám tretry,“ říká s úsměvem debutant sedmibojařského týmu. „Chtěl bych především víceboj dokončit a pokud možno nepokazit žádnou disciplínu,“ vypočítává Sajdok své cíle pro Sheffield. V hlavě mu ale také leží nominace na HMS na „jeho“ překážkách. „Věřím, že na limit (7.70) mám, a i když v tom víceboji to nečekám, rád bych čas stlačil alespoň pod 7.80,“ míní svěřenec Tomáše Dvořáka. „Na druhou stranu, že je to druhý den, mi nevadí, únava po těžkém tréninku na mě padá až třetí den,“ dodává.

Stejně jako loni se budou snažit dělat čest sobě i zemi David Sazima a Tomáš Nešvera. Druhý jmenovaný lehce vylepšil svůj osobní rekord na stejném mítinku jako Sajdok. „Věřím, že porazíme Angličany,“ shrnuje Fišer ambici na vylepšení loňského nelichotivého umístění na chvostu. „Jde o mladé družstvo, tak uvidíme,“ uzavírá šéftrenér.

Česká nominace na MU, 2. – 3. 2. 2008, Sheffield

ZÁVODNÍCI

Kategorie      Jméno a příjmení           Výkon 08    OR

Muži:               1. Josef Karas                        -           (5.755)

2. Stanislav Sajdok                5.354   (5.354)

3. David Sazima                    5.324   (5.437)

4. Tomáš Nešvera                 5.259   (5.259)

náhr. Antonín Vácha

Ženy:               1. Denisa Ščerbová               -           (4.392)

2. Nikol Ogrodníková              -           (3.936)

3. Eliška Klučinová                 3.630   (4.059)

4. Jana Korešová                   -           (3.977)

náhr. Kateřina Konvalinková

DOPROVOD:

Vedoucí:          Václav Fišer

Lékař:              Miroslav Bartoš

Masér:             Ivana Roháčková

Trenéři:           Tomáš Dvořák

Aleš Duda

Více informací naleznete na www.atletika.cz, rubrika Zaostřeno na…

Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku