Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Trojice stříbrných „štafetmanů“ bude ozdobou mistrovství

Napsal admin • Zář 8th, 2010 • Rubrika: Halová atletika

Hlavním lákadlem dvoudenního republikového šampionátu budou šedesátka a dvoustovka v podání sprinterů, kteří doběhli vloni při ME do 19 let na 4×100 metrů druzí. Víkendové MČR dorostenců a juniorů, které hostí hala v pražské Stromovce, toho nabízí víc.

Sprinty juniorů však budou zcela jistě jedním z vrcholů celého mistrovství, které proběhne o tomto víkendu, tedy 20. a 21. února. Podle seznamu přihlášených totiž na sobotních 60 ani nedělních 200 metrech nebudou chybět Martin Říčař, Lukáš Šťastný ani Pavel Maslák. Tedy trio, které se spolupodílelo na skvělém výkonu 39.57 v Novém Sadu, za nějž reprezentační čtveřice vystoupala na druhý nejvyšší stupínek. Postrádat tak budeme pouze o ročník staršího, finišmana štafety Václava Zicha, nyní již „seniora“.

Pavel Maslák hodil svým kolegům rukavici v podobě dvou národních rekordů na obou tratích z Vídně – 6.76 a 21.38. „Těším se, že si proti klukům zazávodím,“ uvedl mnohonásobný dorostenecký i juniorský rekordman, kterého nynější časy zas tolik nepřekvapují. „Už v létě jsem zrychlil, takže se dalo čekat, že se zlepším i v hale. V přípravě jsme určitě přidali více síly, v odrazech i na váze činek,“ doplnil Maslák, který nadále trénuje ve své domovině v Havířově. Ne však na dlouho, po letošní maturitě jej čeká přesun do Prahy za kvalitnější přípravou, zejména zimní. Konečně by se tak mohl věnovat více čtvrtce, ke které dlouhodobě směřuje. „Tady na ní v tom sněhu moc nenatrénuju,“ glosuje s úsměvem dle svého soudu ne příliš vydařenou čtvrtku 48.76 rovněž v rakouském hlavním městě.

Kromě trojice Říčař, Maslák, Štastný však bude na startu celá řada dalších mládežnických reprezentantů. Mnozí loňští účastníci dorosteneckého mistrovství a (nebo) evropské olympiády mládeže se letos přesunuli mezi juniory. Konfrontace se staršími soupeři tak čeká na čtvrtce Martina Vinše a Miroslava Buriana, druhý jmenovaný je přihlášen i na dvojnásobnou trať. V obdobné situaci jsou dále na dvoustovce a čtvrtce Eva Jeníková, na překážkách Michal Brož a Helena Tomková, ve výšce Magdalena Nová, v dálce Marek Pršín, na trojce Petr Kaminski, v kouli (jinak diskař) Marek Bárta.

Hvězdou mezi dorostenci bude bezpochyby Václav Sedlák všestranný atlet, který minulý víkend vytvořil národní rekord v sedmiboji 5370 bodů. Ve Stromovce se chystá poměřit síly se specialisty na 60 m př., 200 m, v tyči a dálce a vzhledem k jeho loňské medailové sbírce rozhodně nebude bez šancí. Medailistů z vícebojařského MČR uvidíme pochopitelně v různých disciplínách více, z dorostenců ještě Adama Fialu, z juniorů Jana Šimona a Kajetána Čásenského, kompletní tria se představí dorostenek – Adéla Novotná, Jana Sotáková, Nikola Řehounková i juniorek – Kateřina Vodová, Alena Galertová, Aneta Komrsková.

Program šampionátu začíná v sobotu od 10 hodin, v neděli od 9:30.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku