Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Strava při cukrovce: zásady stravování

Napsal admin • Úno 1st, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Cukrovka druhého typu je v zemích západního typu stále více častým zdravotním problémem. Při řešení cukrovky je důležité zaměřit se i na životní styl. Je třeba do života přidat více pohybu a upravit stravu. Článek je zaměřen na podobu stravy při cukrovce. Dozvíte jak by mělo správně vypadat stravování při cukrovce.

Cukrovka 2.typu

Cukrovku můžeme rozdělit na dva základní typu. Cukrovka prvního typu vzniká typicky v dětství, díky zničení ostrovků ve slinivince, dojde k tomu že není vyráběn inzulín. Jediným řešením je tak externí podávání inzulínu. Při cukrovce druhé typu se inzulín tvoří, ale tělo ho neumí úplně dobře použít a proto zůstává vyšší hladinu cukru v krvi. Na rozvoji cukrovky druhého typu má obrovský vliv stále horší životní styl na západě.

Nechcte si změřit krevní cukr

Pokud máte již vyšší věk, tak je dobré si nechat t změřit od obvodního lékař krevní cukr. V článku cukrovka hodnoty glykémie jsme již psaly jaké hodnoty glykémie jsou ještě v pořádku. A při jakých hodnotách se jedná již o onemocnění cukrovkou. S případnou léčbou je nejlepší začít co nejdříve.

Při cukrovce je třeba upravit stravu

Bylo by velká chyba se při onemocnění cukrovkou spoléhat pouze na léky. Pokud chcete cukrovku snížit a nebo dokonce vyléčit, tak je třeba upravit váš život. Každý den by jsme měly mít nějaký pohyb, začněte třeba každý den 1 hodinu rychlé chůze. Musí se dodržovat dieta při cukrovce a další zásady. Vyřadí se hlavní jednoduché sacharidy a jednoduché cukry. Ze sacharidů se budete zaměřovat na ty složené sacharidy. To jsou třeba ovesné vločky, pohanky, jáhly atd.

Podoba jídelníčku při cukrovce

Na začátku budete tápat ohledně toho jak by měl vypadat váš jídelníček. Ukázku jídelníčku při cukrovce můžete dohledat v článku cukrovka jídelníček. Najdete tam ukázku jak může reálně vypadat váš jídelníček. Opravdu je to hlavně o zvyku, pak si na to prostě zvyknete a budete to brát jako úplně normální věc.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku