Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Preventivní lékařské prohlídky: co zahrnuje

Napsal admin • Úno 4th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Spousta lidí dělá velkou chybu, že v dospělosti nechadí na preventivní lékařky prohlídky. V článk se také dozvíte co taková prohlídky u lékaře vlastně zahrnuje.

Preventivní prohlídky u obvodního lékaře

Preventivní prohlídky provádí obvodní lékař. V dětsví chodíme na pravidelné lékařské prohlídky, to skončí 19 rokem věku. A lidé pak už často na tyto prohlídky ke svému lékaři nechodí, přitom na ně mají jednou za čas právo. Díky těmto preventivním prohlídkám se mohou zachytit zdravotní problémy již v počátku, ale nemusí se zbytečně rozvinout. Prevence je totiž vždy o hodně lehcí, než samotná léčba různých nemocí.

Co zahrnuje lékařská prohlídka ?

Provedou se veškerá preventivní vyšetření. Ať už je to zkoušení zraku na dálku, ale také na blízko. Zkouší se také kvalita zvuku. Většinou odevzdáte také ranní moč, která se pošle do laboratoře. Změří se také krevní tlak (mrkěnte na článek vysoký krevní tlak příznaky ve kterém jsou uvedené příznaky počínajicího vyššího krevního tlaku). Měří se také hodnoty cukru v krvi, dozvíte se tedy jestli u vás náhodou nepočíná cukrovka.

Měří se také cholesterol

Samozřejmě se bude měřit cholesterol. A to nejen celkový cholesterol v krvi. Ale také poměr mezi dobrým a špatným cholesterolem. Protože tento poměr je více důležitý. V článku cholesterol hodnoty se můžete dočíst jaké hodnoty cholesterolu jsou ještě v pořádku a kdy jde už o zvýšený cholesterel, který je nutné postupně snižovat.

Mohou se objevit i další počínajicí zdravotní problémy

Lékař může objevit také další počínajicí zdravotní problémy. Časté jsou například problémy se žlučníkem díky žlučníkovým kamenům. V článku žlučník příznaky je popsáno jakými příznaky se projevuje obvykle to, že máte problémy se žlučníkem. Při problémech se žlučníkem se musí držet žlučníková dieta, která je speciálně upravená pro lidi, kteří mají problémy se žlučníkem.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku