Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Pod dohledem patronky se bojovalo o středoškolské poháry

Napsal admin • Zář 8th, 2010 • Rubrika: Atletika

Celostátní finále Corny Středoškolského atletického poháru v Břeclavi proběhlo opět za přítomnosti oštěpařky Barbory Špotákové. V chladném, větrném, avšak slunečném počasí vybojovali poháry šumperské gymnazistky, a olomoučtí gymnazisté, kteří úspěšně obhájili.

„Doufám, že vám není tolik zima, že se zahříváte výkony,“ prohlásila po svém příjezdu Barbora Špotáková. „V téhle zimě si každý, kdo dnes závodí, zaslouží odměnit,“ pozdravila olympijská šampionka a světová rekordmanka středoškoláky. Do Břeclavi nedorazila Špotáková nejen za podporou mladých sportovců, ale i těch, kteří tolik štěstí nemají.

Charitativní hody

Finanční podporu Denního centra Utilis si molitanovými oštěpy „vyházely“ stejně jako loni samy děti z Centra, za každý metr tisíc korun. Ani letošní vicemistryně světa však nezahálela, kromě udílení drobných rad ji čekal rovněž měřený pokus tímto tréninkovým náčiním. „Loket mě nebolí, takže se dnes nebudu bát dát do toho ránu,“ slibovala. Hned poté co odházel další dospělý účastník, Jiří Zedek, marketingový řediteli společnosti Hero, která se stará v ČR o produkt Corny, přišla na řadu Špotáková. Přes 22 metrů a celkově 64, s tím byl jen málokdo spokojený, a tak celá desítka házejících dostala ještě jednu šanci.

V druhé sérii už to bylo lepší, Špotáková přidala tři metry a dohromady tým poskládal 73 m, břeclavskému centru Utilis tedy připadne od firmy Hero 73 tisíc korun. Výkon zhodnotila patronka takto: „Když vezmu sebe, bylo to jako moje celá sezona – moc do kopce,“ říkala jen trochu nazlobeně, „Na dětech bylo vidět, že se v druhé sérii zlepšily, ono je to tak i v normálních závodech,“ pochválila svůj tým. Poté se rozjela autogramiáda, spousta středoškoláků využilo i příležitosti se s oštěpařkou vyfotit. Odpoledne pak patronka předala poháry i diplomy účastníkům. A kdo je získal?

Olomoučtí gymnazisté obhájili

Chladné a větrné podmínky sice nepřály absolutním, hned několik mládežnických reprezentantů se předvedlo solidními výkony. Po roce získalo pohár mezi chlapci znovu Církevní gymnázium Německého řádu z Olomouce, když s přehledem zvítězilo opět i v rekordním součtu, již 10061 bodů. O jednu příčku si polepšilo loni třetí pražské gymnázium Arabská se ziskem 9360 b, tedy se značným odstupem za olomouckými. Bronzovou pozici si vybojovalo Slezské gymnázium Opava za 9120.

Bodově nejlepší výkony předvedli opět koulaři. Olomoucký Ladislav Prášil, finalista ME juniorů, si zopakoval loňské vítězství za 19.37 metru, věkem junior vrhal jako všichni ostatní dle pravidel Poháru pětikilovým náčiním namísto 6kg. Vysoký bodový zisk církevního gymnázia podpořil také druhý v pořadí Martin Novák (17.04). Stejně jako loni vyhrál čtvrtku opavský Petr Lichý, tentokrát za 49.04. Nechal za sebou stříbrné medailisty z MEJ, byť specialisty na jiné disciplíny, havířovského Pavla Masláka (49.82) a Jakuba Živce (50.76). A právě medailista z Nového Sadu na 4×100 m a finalista na 200 m Maslák poté ovládl stovku za 11.04 před kolegou ze stříbrné štafety Lukášem Šťastným (11.09). Živec zase nedal nikomu šanci na patnáctistovce (4:10.84). Vítěz 400 m Lichý byl vedle třetího místa na 100 m ještě členem nejrychlejší štafety 1-2-3-4 opavského gymnázia (2:00.90) V dálkařském sektoru se nejlépe dařilo Janu Šimonovi z pražského Gymnázia Arabská, když dolétl na 685, na centimetr stejně jako loni tu skočil olomoucký Tomáši Nevtípil (680). Mezi výškaři se prosadil Tomáš Koutný se 192 cm.

Vítězkami gymnazistky ze Šumperka

Šumperské gymnazistky se staly letošními vítězkami Corny poháru se ziskem 8486 bodů. Smutní byli domácí, břeclavské gymnazistky totiž braly již popáté v řadě druhé místo, tentokrát navíc o pouhých 9 bodů zpět. Třetí příčku tentokrát obsadilo Gymnázium a SOŠ Nový Jičín za 8190 b.

Právě dnes šestnáctiletá Lucie Domská ze Šumperka pomohla k triumfu svého družstva prvenstvím na dvoustovce za rovných 26 vteřin, a poté ještě i na šedesátce za 7.75. Pod 8 vteřin se dostala také pardubická Martina Tamchynová (7.92), která poté zvítězila v dálce za 543 cm. Ve výšce se nejvíce dařilo novojičínským Lucii Uhlířové (164) a Kateřině Kohoutové (160). Na půlce ukázala soupeřkám záda Radka Janoušová z Bystřice nad Pernštejnem (2:26.50). Kouli poslala nejdále jihlavská Marta Valtová (12.69 m).
Potřebujete posílit svaly? Zkuste moderní cvičení s gumou s gumami.

Štítky: , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku