Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

O krosové tituly v sobotu na Domažlicku

Napsal admin • Zář 8th, 2010 • Rubrika: Přespolní běh

Přespolní běžci všech kategorií se tentokrát utkají o medaile v městečku Kdyně, v jeho přilehlé části Hluboká. V sobotu 21. března v 11 hodin zde načnou pátou desítku krosových mistrovství ČR.

Mistrovství České republiky v přespolním běhu rozhodne o titulech ve všech kategoriích: žactvo (i mladší), dorost, junioři a juniorky, dospělí (také do 22 let), muži mají navíc kratší „mílařskou“ trať. Rozdáno tak bude třináct sad medailí, o které se popere přes tři stovky vyznavačů krosu. Čeká je travnatý dvoukilometrový okruh v okolí koupaliště v části Hluboká cca 3 km od města Kdyně.

Nevídanou trojici titulů v řadě může na desetikilometrové trati zkompletovat Milan Kocourek. Vzhledem ke svému věku může trojnásobný triumf získat současně i v kategorii do 22 let. „Ambice máme velké,“ nechal se slyšet jeho trenér Jiří Sequent, „měli jsme sice čtrnáct dní ztrátu, po půlce ve Vídni si Milan lehce škubnul sval, ale myslím, že jsme to dohnali. Určitě chceme oba tituly.“ Ve hře jsou ale nejen zlaté medaile, Kocourek tím bude usilovat i o nominaci na ME v krosu, kde předloni skončil 39., v loňském prosinci pak 32. Trenér Sequent vidí jako hlavní konkurenci ve dvojici lídrů silné ekipy AK Kroměříž, Róberta Štefka, loni bronzového a vítěze z roku 2006, Jana Kreisingera, před rokem stříbrného mezi „mílaři“. Sestava ambiciozního klubu obsahuje i další kvalitní čtveřici: Martina Freie (vloni 4.), Daniela Fekla (6.), Jana Bláhu i Tomáše Blahu. Nezapomínejme však také na stále se lepšícího Kamila Krunku (loni 5.) nebo jeho kolegu z Nového Města nad Metují Pavla Brýdla.

Mezi mílaři (4 km) byl před rokem v Jablonném nejúspěšnější Tomáš Bednář, letos však mezi přihlášenými chybí, stejně jako další dva medailisté. O Kreisingerovi byla řeč, dává přednost desetikilometrové trati, bronzový Pavel Dvořák není přihlášený vůbec. Mezi favority určitě můžeme počítat vítěze trojnásobného šampiona z let 2003, 2004 a 2006 Jiřího Milera. Na dráze specialista stýplař, Petr Mikulenka, ještě váhá mezi mílařskou čtyřkou a vytrvaleckou desítkou a v trojlístku hlavních postav by neměl chybět zkušený Michal Šneberger.

V ženské kategorii (6 km) si pro titul na Orlicku loni doběhla Monika Preibischová, kterou jsme nejprve mezi přihlášenými postrádali. Nakonec ji však v Kdyni uvidíme, narozdíl od první ze závodnic ve věku 20-22 let Lucie Sárové (absolutně osmé). Z „dospělých“ medailistek chybí jen bronzová Jana Čábelková, spolufavoritku tak hledejme na konci abecedy v Lence Všetečkové, předloňské šampionce, loni stříbrné. Na startu budou také všestranná Iva Sekyrová (loni 4.) a Helena Poborská (6.).

Mužů vytrvalců by se na start mělo postavit 33, mílařů 28, žen 24, dále 34 juniorů a 20 juniorek, vůbec nejvíce je dorostenců – 45, jejich vrstevnic pak 26. V žactvu startují obě kategorie, starší (dohromady 68), a od loňska už i mladší (59), celkem jich je 127.

Nejvíce titulů má na svém kontě takřka legendární Vlastimil Zwiefelhofer, který se ve zvlněném terénu prosadil sedmkrát. Stejně úspěšná byla mezi ženami Božena Vykydalová-Sudická. V počtu medailí bez ohledu na kov jsou na špici mezi muži opět Zwiefelhofer, dále pak Zdeněk Mezulianik a Michael Nejedlý, kteří mají shodně osm medailí. Mezi ženami si devětkrát na stupně vítězů vystoupila Jarmila Urbanová. Z přihlášených se jim letos mohou v titulech přiblížit Milan Kocourek, Jiří Miler a Monika Preibischová, všichni mají na kontě tři, nejvíce medailí dosud získal Miler, celkem pět.

Štítky: , , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku