Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Křeče ve stehnech – co na křeče v nohách

Napsal admin • Srp 22nd, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Křeče ve stehnech jsou velmi nepříjemné,  někdy se mohou objevit během spánku. V článku si také řekneme co na křeče v nohách. Jednou z příčin křečí ve stehnech může být nedostatek hořčíku.

Křeče ve stehnech

Křeče ve stehnech se alespoň jednou v životě objeví téměř u každého. Může dojít k přesedění, nebo se mohou objevit křeče ve stehnech po náročném sportovním výkonu. Například po dlouhé vyjíždce na kole nebo po dlouhém běhu. Někdy se křeče objevují dokonce v nočních hodinách a vždy se strašně velkou bolestí probudíme. A máme pocit, že sval se snad úplně roztrhne.

Přesedění nohy – křeče v nohou

Ano i přesedění nohy může vyvolat nepříjemné křeče v nohou. Například pokud si přisedneme nohu nebo divně sedíme na židli takovým způsobm, že si na noze sedíme. Když jsme tak delší dobu, tak se po čase objeví velmi nepříjemné křeče, které jsou často velmi silné. A pak se někdy doslova nemůžeme postavit na nohy. Křeče nohou mohou být způsobené také velkou zimou.

Noční křeče v lýtkách

Kdo alespoň jednou zažil noční křeče v lýtkách, tak určitě potvrdí, že se jedná o velmi nepříjemnou záležitost. Jsou to velmi silné záškuby v lýtkovém svalu. Máme doslova pocit, že se lýtkový sval roztrhne. Intenzivní bolest trvá několik vteřin a příští týden máme pocit, jako kdyby jsme se bouchly do lýtka.

Křeče a nedostatek hořčíku

Jednou z možných příčin, proč máte křeče, je že máte v těle nedostatek hořčíku neboli magnezia. To se projevuje právě křečemi. Typické jsou křeče v lýtku. V tomto případě je třeba doplnit hořčík. Využijte jak hořčík v potravinách, tak také speciální doplňky výživy. Doplňky výživy s hořčíkem můžete koupit v každé lepší lékarně. Dobrá je také minerálka magnézia.

Štítky: , , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku