Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Jak se pozná žaludeční vřed

Napsal admin • Říj 8th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Žaludeční vředy jsou velmi častým zdravotním problémem v dnešní době. Často o sobě dají vědět díky bolesti žaludku.

Jak vznikají žaludční vředy?

Žaludek je dutý orgán. V žaludku dochází jak k mechanickému míchání, tak k vylučování důležitých žaludečních kyselin. Zejména kyselina HCL. Před těmito agresivními kyselinami jsou stěny žaludku chráněny hlenem. Pokud je však hlen z nějakého důvodu na žaludku narušen, tak se projevují žaludeční vředy.

Žaludční vředy: Projevy a znaky

Pokud máme žaludeční vředy, tak se u nás mohou objevovat bolesti břicha, někdy pociťované jako bolest žaludku. Objevují se zejména poté co jsme zkonzumovaly nějaké jídlo. Jedním z příznaků může být také krev ve stolici. Postižený také často trpí nechutí k jídlu. Často také dochází k tomu, že ztrácí na váze a hubne i když o to nemá zájem. V některých případech se může objeovat také zvracení.

Příčiny žaludečních vředů

Pokud jste si již přečetly příznaky žaludečních vředů, tak se můžeme vrhnout i na možné příčiny žaludečních vředů. Mezi možné příčiny žaludečních vředů patří nadměrný stres. Přílišná konzumace pálivých jídel. Negativní vliv má také pravidelné kouření. Ale o příčinách se stále spíše spekuluje.

Co se žaludečními vředy?

Pokud máte již žaludeční vředy, tak je třeba zajít za lékařem, který provede důkladná vyšetření. Doporučuje se pak provést i změny ve vašem životním stylu. Zejména úprava každodenní stravy. Na začátku se drží také speciální dieta.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku