Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Jak mít ploché bříško a cviky na ploché bříško

Napsal admin • Led 28th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Ploché bříško je snem mnoha mužů i žen. A to zejména na letní sezónu v plavkách. Dozvíte se jak se dopracovat k plochému břichu a jaké cviky použít na vybudování plochého břicha.

Ploché bříško

Hodně lidí by chtělo mít pěkné a vypracované ploché bříško. Hodně lidí si myslí, že je důležité pouze cvičení na břišní svaly. To však není pravda, pokud budete mít hodně tuku na těle, tak i když budete mít vypracované břišní svaly, tak stejně přes vrstvu tuků nepůjdou vůbec vidět. A ploché břicho tedy mít nebudete. Je třeba se tedy zaměřovat nejen na cvičení, ale také na postupnou redukci přebytečných tuků.

Snižování tělesné hmotnosti

Pro základní výpočet jak jsme na tom s tělesnou hmotností slouží BMI výpočet. Vždy ale také záleží na tom, kolik máte podkožního tuku. My se budeme zaměřovat na redukci tohoto podkožního tuku. Nestačí pouze cviky na hubnutí, je třeba upravit stravu. Základní radou je velmi omezit jednoduché sacharidy. Tedy veškeré sladkosti, zákusky, bílý chleb, bílé pečivo atd. Právě jednoduché sacharidy často stojí za tvorbou tuků na těle.

Cvičení cviků na ploché břicho

Pro posilování břišních svalů můžete zařazovat do tréninku různé cviky. Každý určitě zná cviky jako jsou leh sedy nebo zkracovačky. Velmi účinné je podle mě zvedání nohou ve visu, to je opravdu účinně. Nebo lehy sedy na lavičce, kdy se musíme zvedat do výšky. Dále pak existuje celá řada účinných cviků na břišní svalstvo.

Kalanetika a Pilates

Pro ženy může být vhodná i kalanetika či Pilates. Vyberte si v kalanetice cviky zaměřené právě na procvičení a posílení břišních svalů. I v Pilates je mnoho cviků, které se zaměřují zejména zlepšení břišních svalů. Existuje i další různá cvičení, která nabízejí různá cvičení na posílení břišních svalů.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku