Atletika

Vše co se točí okolo atletiky

Bolest slinivky a onemocnění slinivky příznaky

Napsal admin • Čvc 17th, 2013 • Rubrika: Nezařazené

Bolest slinivky často ukazuej na různá onemocnění slinivky. Vyjmenujeme si také další příznaky a projevy, které se objevují při problémech se slinivkou.

Slinivka břišní a její funkce

Slinivka břišní je důležitý tělesný orgán. Díky slinivce břišní se vytváří inzulín. Inzulín slouží ke snižování hladiny cukru v krvi. Ve slinivce dochází také k tvorbě různých enzymů, které jsou velmi důležité při trávení jednotlivých složek v potravě. Celkově jde říci, že slinivka břišní je důležitý orgán.

Mezi časté onemocnění slinivky patří cukrovka

Mezi nejčastější onemocnění spojené se slinivkou patří cukrovka neboli diabetes melitus či úplavice cukrová. Existuje cukrovka dvou typů. Cukrovka prvního typuů se objevuje v nízkém věku a dojde ke zničení ostrůvků, které tvořily inzulín. Není to léčitelné a inzulín pak musí být dodáván externě. Ať už díky inzulínovému peru či inzulínové pumpě. Cukrovka druhého typu se objevuje ve starším věku a jde s ní bojovat. A to nejen léky, ale také změnou životního stylu. Tedy více tělesného pohybu a změna a úprava každodenní stravy. Uvnitř článku slinivka břišní příznaky jsou uvedené příznaky a projevy různých onemocnění slinivky břišní.

Další onemocnění a choroby slinivky břišní

Může se buď jednat pouze o podráždění slinivky nebo se může jednat o zánět slinivky. Zánět slinivky může být bud akutního charakteru, nebo může být naopak chronického charakteru. U chronického zánětu slnivky nejsou příznaky tak výrazné, ale trvají dlouhodobě a nepřestávají. Příznaky zánětu slinivky jsou uvedené v článku slinivka břišní příznaky, kde jsou podrobně rozebrány a popsány.

Slinivka může být pouze podrážděná

Často to může být pouze podrážděná slinivka. Slinivka se podráždí buď díky špatné stravě, nebo díky tomu, že to přeženeme s konzumací alkoholu. Další den pak jasně cítíme, že naše slinivka břišní je podrážděná.

Při problémech se slinivkou se doporučuje nasadit slinivkovou dietu.

Štítky: , , ,

admin je
Email na autora | Všechny články od admin

Komentáře k článku